Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό

Τους τρεις βαθμούς μετά από την ισοπαλία της περασμένης εβδομάδας κατάφερε να πάρει ο Ολυμπιακός απέναντι στην δεύτερη στη βαθμολογία Ξάνθη.

5883b5de1dc5245c7c8b46ba

Οι ερυθρόλευκοι, επικράτησαν στο γήπεδο Καραϊσκάκη των Ακριτών, παρά το γεγονός πως στο πρώτο ημίχρονο δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα.

Η Ξάνθη ήταν εκείνη που κυριάρχησε στα πρώτα 45 λεπτά και χαρακτηριστικό είναι πως στη λήξη του ημιχρόνου ακούστηκαν χλιαρές αποδοκιμασίες από μερίδα του κόσμου του Ολυμπιακού που βρέθηκε στο γήπεδο.

Ωστόσο η ερυθρόλευκοι στο δεύτερο μέρος μπήκαν αποφασισμένοι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 48ο λεπτό με αυτογκόλ του Σβαρνά, μετά από εξαιρετική ενέργεια του Σεμπά, ενώ ο νεαρός Μανθάτης έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις του αγώνα, παίρνοντας το «ριμπάουντ» από την κεφαλιά του Καρντόσο που αποκρούστηκε.

Εικόνες που «κόβουν» την ανάσα: Αεροπλάνο στο Ηράκλειο περνά ξυστά πάνω από τις ταράτσες (Video)

Ο φακός του neakriti.gr και της ΚΡΗΤΗ TV κατέγραψε μοναδικές εικόνες με αεροπλάνα που κάνουν…

«Λευτεριά στην Παλαιστίνη» – Χιλιάδες κόσμου στην πορεία προς την Iσραηλινή πρεσβεία (Εικόνες)

Ένταση και επεισόδια σημειώθηκαν ωστόσο μετά το τέλος της πορείας, με τις αστυνομικές δυνάμεις να…