Newsroom

Newsroom

Εντυπωσιακός ο ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα

Με πολύ καλό ποδόσφαιρο αλλά φτωχό σκορ σε σχέση με την εικόνα του ματς ξεκίνησε ο ΠΑΟΚ την Superleague, επικρατώντας με 2-1 του Παναιτωλικού.

57d5967a1dc524e0518b45fc

Ο Μπίσεβαρ άνοιξε το σκορ για τον Δικέφαλο στο 2ο λεπτό, ενώ ο Ροντρίγκεζ στο 27ο έκανε το 2-0. Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς έπιασε πολύ καλή απόδοση, χάνοντας πολλές ευκαιρίες. Μάλιστα, είχε δύο δοκάρια, ενώ ο Μπίσεβαρ έφτασε πολλές φορές κοντά στο να σκοράρει ξανά, χωρίς όμως επιτυχία.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Ουαρντά μείωσε το σκορ για τον Παναιτωλικό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ιβιτς): Γλύκος, Μάτος, Τζαβέλλας, Κρέσπο, Βαρέλα, Κάνιας, Τσίμιροτ (83’ Πέλκας), Μπίσεσβαρ (68’ Σάχοφ), Ροντρίγκες, Κάμπος, Αθανασιάδης (68’ Περέιρα).

Παναιτωλικός (Γιάννης Ματζουράκης): Κυριακίδης, Κούσας, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Μύγας (77’ Μουνιόζ), Μάκος, Πάουλο, Ουάρντα, Τομανέ, Μαρκόφσκι (60’ Κλέσιο), Φερέιρα (46’ Λεντέσμα)

ΣΥΡΙΖΑ: θερμό χειροκρότημα κατά την είσοδο του Αλέξη Τσίπρα στην παρουσίαση του Ευρωψηφοδελτίου

ΤΣΙΠΡΑΣ ΕΥΡΩ

Ο πρώην πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας έδωσε το παρών στην παρουσίαση του ευρωψηφοδελτίου του ΣΥΡΙΖΑ το…

Συγκλονιστική Αριστοτέλους: Νίκησε τον καρκίνο μέσα σε 6 μήνες η Κύπρια αθλήτρια – «Ευτυχώς που διάλεξε εμένα» (Εικόνες)

03ca3a5a764245028e814d8eaaf30441 1

Αυτή είναι η ιστορία της 32χρονης αθλήτριας του άλματος επί κοντώ.