Εκτός έδρας νίκη της Αρσεναλ

[…]

arsenal 0

Σε ένδεκα λεπτά η Αρσεναλ έκανε την ανατροπή και νίκησε εκτός έδρας την Γουεστ Χαμ 3-1 στην 18η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Κόουλ στο 46′. Η Αρσεναλ πίεσε για την ισοφάριση, έχασε ευκαιρίες, αλλά τελικά την κατάσταση πήρε στα χέρια του ο Γουόλκοτ ο οποίος σκόραρε δύο φορές σε τέσσερα λεπτά (68′ και 71′) κάνοντας την ανατροπή (2-1). Ο Ποντόλσκι στο 79′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την Αρσεναλ.

Σε άλλο ματς, με γκολ του Αζαρ στο 29′ η Τσέλσι νίκησε στο Στάμφορντ Μπριτζ την Σουόνσι 1-0. Αλλα αποτελέσματα:
Αστον Βίλα-Κρίσταλ Πάλας 0-1, Κάρντιφ-Σάουθαμπτον 0-1, Εβερτον-Σάντερλαντ 0-1, Νιούκαστλ-Στόουκ 5-1, Νόριτς-Φούλαμ 1-2, Τότεναμ-Γουεστ Μπρομ 1-1.

Κουσουλός: «Εύσωμος κύριος μαζί με άσβερκους φίλους του με οδήγησαν σε κυλικείο δικαστηρίου και μου έδωσε το… μήνυμα» (video)

«Παλαιότερα, όταν ήμουν σε εφημερίδες, με έπαιρναν και μου έλεγαν να σταματήσω», Πέτρος Κουσουλός

«Σας ψηφίσαμε»: Αστυνομικοί γιούχαραν άγρια τον υφυπουργό ΠΡΟΠΟ Νικολακόπουλο – Κινήθηκαν προς το μέρος του (video)

Οι αστυνομικοί υποδέχτηκαν διαμαρτυρόμενοι τον Ανδρέα Νικολακόπουλου στα Ιωάννινα

Βασιλιάς Κάρολος: Αμφιλεγόμενο νέο πορτρέτο προς τιμήν του – Τον απεικονίζει να φορά τη στολή της Ουαλικής Φρουράς (εικόνες+video)

Αρκετοί σχολίασαν ότι μοιάζει με βρικόλακα, ενώ άλλοι στάθηκαν στην έντονη παρουσία του κόκκινου χρώματος