Newsroom

Newsroom

Δεύτερη σερί νίκη ο Παναθηναϊκός

Νέα νίκη, δεύτερη σερί, με καλή εμφάνιση για τον Παναθηναϊκό. Η Λαμία ζόρισε μόνο για ένα ημίχρονο το «Τριφύλλι», που στο δεύτερο με τέρματα των Μουνιέ και Ινσούα έφτασε στη νίκη με σκορ 2-0 στη Λεωφόρο.

5a91bcea1dc524be4a8b45e0

Μετά από ένα πολύ κακό πρώτο 45λεπτο και από τις δύο ομάδες, διάστημα στο οποίο δεν υπήρξε «καθαρή» ευκαιρία από καμία, στην επανάληψη οι «πράσινοι» κατάφεραν να «ξεκλειδώσουν» την άμυνα των φιλοξενούμενων και σχετικά γρήγορα να «σφραγίσουν» το «τρίποντο».

Πλέον, ο στόχος να τερματίσει η αθηναϊκή ομάδα στην 5η θέση είναι αρκετά εφικτός, μιας και απέχει μόλις 2 βαθμούς από τον 5ο της κατάταξης, Πανιώνιο (32 έναντι 30), ενώ άφησε πίσω τους ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρα Τρίπολης, που έχουν από 29.

Αποκάλυψη Daily Mail: Παρ’ ολίγον αεροπορική τραγωδία σε πτήση της British Airways από την Αθήνα