Newsroom

Newsroom

Champions League: Βαριά ήττα για Ολυμπιακό από την Μπάγερν με 3-0

Ο Ολυμπιακός ήταν καλός στα ανασταλτικά του καθήκοντα, αλλά η πανίσχυρη Μπάγερν Μονάχου ήταν τουλάχιστον μία κλάση πάνω. Στην πρεμιέρα του Τσάμπιονς Λιγκ, οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν βαριά ήττα στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 3-0 από τους Βαυαρούς.

bayern gavros

Το σκορ άνοιξε με εντυπωσιακό γκολ πλάγια έξω από την μεγάλη περιοχή ο Τόμας Μίλερ στο 52’. Ο Γκέτσε έγραψε ο 2-0 στο 88’ για να κάνει το τελικό 3-0 με πέναλτι ξανά ο Μίλερ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ήττα συνδικάστηκε και με ένα ακόμη κακό μαντάτο για τους «ερυθρόλευκους», αφού η Ντιναμό νίκησε στο Ζάγκρεμπ την Άρσεναλ με 2-1 και απέκτησε πλεονέκτημα έναντι του Ολυμπιακού, με μια απρόσμενη νίκη, στην μάχη για την εξασφάλιση της τρίτης θέσης που οδηγεί στο Europa League.

ΦΩΤΟ: EUROKINISSI

Στέφανος Κασσελάκης: «Αλέξη, έλα πάνω» – Η στιγμή που ο Τσίπρας ανεβαίνει στο βήμα (video)