Απίστευτο ματς στους "Ζωσιμάδες"

Ο ΠΑΣ και ο Ατρόμητος έδωσαν ''χιτσκοκικό'' φινάλε στα Γιάννενα με το τελικό σκορ να μένει στο 2-2).

5a64d0271dc524487b8b456e

ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι (2-2), σε ενα εντυπωσιακό ματς με συνεχείς ανατροπές και τρία γκολ από το 87.

Μέτριο το πρώτο ημίχρονο με την ομάδα του Γιάννη Πετράκη να είναι καλύτερη και να έχει δοκάρι στο 22ο λεπτό με τον Κόντε. Οι Περιστεριώτες ανέβασαν την απόδοσή τους στο φινάλε του πρώτου μέρους κι άγγιξαν το γκολ με τον Ντάουντα στο 43’, όμως και αυτός σημάδεψε το δοκάρι.

Πολύ καλύτεροί ήταν οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο και άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Ντάουντα στο 71’. Ο Ατρόμητος θα μπορούσε να είχε «τελειώσει» το ματς και στο φινάλε ο ΠΑΣ τον τιμώρησε. Η ομάδα του Πετράκη απάντησε στο 87’ με τον Κόντε και δύο λεπτά αργότερα βρέθηκε αγκαλιά με τη νίκη χάρη σε τέρμα του Μπετρά (89’). Παρότι όλα έδειχναν ότι ο «Άγιαξ της Ηπείρου» θα έφτανε, έστω και με επεισοδιακό τρόπο στους τρεις βαθμούς, τελικά δεν τα κατάφερε. Ο Γιαννίκογλου στην προσπάθειά του να κρατήσει την μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου την έχασε και ο Γιαννούλης έδωσε έτοιμο γκολ στον Καρασαλίδη ο οποίος έσωσε την παρτίδα για την ομάδα του Κάναντι.

Μαρία Καβογιάννη: Γκράφιτι με τον ρόλο της στο Maestro στέλνει ηχηρό μήνυμα κατά της έμφυλης βίας