Ανώτερη η Τσέλσι 1-0 τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα (video)

Η Τσέλσι ήταν πολύ καλύτερη από τον ΠΑΟΚ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, τον περιόρισε σε παθητικό ρόλο και νίκησε 1-0 στην Τούμπα, στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League.

NewsRoom 20/09/2018 | 22:05

Η Τσέλσι είχε συνεχώς τον ελεγχο του παιχνιδιού και σε αντεπίθεση μόλις στο 7ο λεπτό σκόρασε με τον Βραζιλιάνο Ουίλιαν στο 7ο λεπτό. Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε αλλά χωρίς ουσία. Χαρακτηριστικό ότι το πρώτο σουτ των γηπεδούχων έγινε στο 83'.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η λευκορωσική Μπάτε Μπορίσοφ κέρδισε μέσα στην Ουγγαρία τη Βίντι με 2-0.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Χατσερίντι, Τόσκα, Βέρνμπλουμ, Μαουρίσιο, Σάχοβ (69' Πρίγιοβιτς), Λέο Ζαμπά (82' Μπίσεσβαρ), Πέλκας (62' Ουάρντα), Ελ Καντουρί.

ΤΣΕΛΣΙ (Μαουρίτσιο Σάρι): Κέπα, Τζαπακόστα, Ρίντιγκερ, Κρίστενσεν, Μάρκος Αλόνσο (66' Αθπιλικουέτα), Ζορζίνιο (65' Φάμπρεγκας), Kαντέ, Μπάρκλεϊ, Πέδρο, Ουίλιαν, Μοράτα (80' Ζιρού).

To koutipandoras.gr θεωρεί δικαίωμα του κάθε αναγνώστη να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, τονίζουμε ρητά ότι δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν τον εκάστοτε χρήστη και μόνο αυτόν. Παρακαλούμε πολύ να είστε ευπρεπείς στις εκφράσεις σας. Τα σχόλια με ύβρεις θα διαγράφονται, ενώ οι χρήστες που προκαλούν ή υβρίζουν θα αποκλείονται.