Ανώτερη η Τσέλσι 1-0 τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα (video)

Η Τσέλσι ήταν πολύ καλύτερη από τον ΠΑΟΚ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, τον περιόρισε σε παθητικό ρόλο και νίκησε 1-0 στην Τούμπα, στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League.

5ba3f2181dc5244f0f8b4587

Η Τσέλσι είχε συνεχώς τον ελεγχο του παιχνιδιού και σε αντεπίθεση μόλις στο 7ο λεπτό σκόρασε με τον Βραζιλιάνο Ουίλιαν στο 7ο λεπτό. Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε αλλά χωρίς ουσία. Χαρακτηριστικό ότι το πρώτο σουτ των γηπεδούχων έγινε στο 83′.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η λευκορωσική Μπάτε Μπορίσοφ κέρδισε μέσα στην Ουγγαρία τη Βίντι με 2-0.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Χατσερίντι, Τόσκα, Βέρνμπλουμ, Μαουρίσιο, Σάχοβ (69′ Πρίγιοβιτς), Λέο Ζαμπά (82′ Μπίσεσβαρ), Πέλκας (62′ Ουάρντα), Ελ Καντουρί.

ΤΣΕΛΣΙ (Μαουρίτσιο Σάρι): Κέπα, Τζαπακόστα, Ρίντιγκερ, Κρίστενσεν, Μάρκος Αλόνσο (66′ Αθπιλικουέτα), Ζορζίνιο (65′ Φάμπρεγκας), Kαντέ, Μπάρκλεϊ, Πέδρο, Ουίλιαν, Μοράτα (80′ Ζιρού).