Ανώμαλη προσγείωση στα Γιάννενα για την ΑΕΚ

Η εκπληκτική ομάδα των Ιωαννίνων , έβαλε τέλος στο αήττητο σερί της «Ένωση»

πας αεκ

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα , επικρατώντας 2-1 της ΑΕΚ στους «Ζωσιμάδες». Οι Ηπειρώτες αιφνιδίασαν την Ένωση στο πρώτο ημίχρονο με δύο γκολ, εκμεταλλευόμενοι τα κεντά στην άμυνα. Οι Ριένστα στο 9’ και Μπάλαν στο 32’ πέτυχαν τα γκολ του ΠΑΣ.

Η ΑΕΚ είχε να δεχθεί γκολ από τις 6 Νοεμβρίου (στο ματς με τον Αστέρα), αλλά έφαγε δύο στα πρώτα 32 λεπτά στους «Ζωσιμάδες», την ώρα που εκείνη έχασε ξανά με μεγάλη ευκολία ευκαιρίες. Στο δεύτερο μέρος βρήκε το γρήγορο γκολ που ήθελε με τον Αραούχο, αλλά μολονότι πίεσε για την ισοφάριση δεν βρήκε τις στιγμές που ήθελε, με αποτέλεσμα να φύγει ηττημένη, λίγες ημέρες πριν το ντέρμπι κορυφής.

Πλέον η ΑΕΚ πάει στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο -7, ενώ οι Ηπειρώτες πήραν βαθμολογική ανάσα.

Νέο βίντεο της Χαμάς με ομήρους: Ένας Αμερικάνος και ένας Ισραηλινός ελπίζουν σε συμφωνία (video)