Αήττητος ο Λεβαδειακός, πέρασε από την Κέρκυρα η Ξάνθη

Οι Βοιωτοί παρότι ήταν πίσω στο σκορ για 83 λεπτά από τον Απόλλωνα Σμύρνης, έφτασαν σε μια τρομερή ανατροπή και παραμένουν αήττητοι στο πρωτάθλημα (2-1). Τρίτο διπλό σε ισάριθμες αναμετρήσεις για την Ξανθή φέτος μετά τη νίκη στην Κέρκυρα επί της ομώνυμης ομάδας με 2-0.

59d12b931dc524ab7a8b456b

Ο Λεβαδειακός, παρέσυρε στο διάβα του και τον Απόλλωνα Σμύρνης. Μπορεί ο Απόλλων να ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις το παιχνίδι στη Λειβαδιά , οταν άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, με τον Μενδρινό, ο Λεβαδειακός έφτασε στο 1-1 στο δεύτερο μέρος από την άσπρη βούλα. Ο Μπιτζμίν γκρέμισε τον Γιακουμάκη και ο Μπραντάο ισοφάρισε.

Ο Γιακουμάκη έγινε απόλυτος πρωταγωνιστής στο 92ο λεπτό, όταν έκανε το 2-1. πετυχαίνοντας την ανατροπή για τους Βοιωτούς.

Μακριά…και νικηφόρα η Ξάνθη

Οι ψυχωμένοι Ακρίτες επικράτησαν 2-0 της Κέρκυρας και με την πρώτη νίκη της ιστορίας τους στο νησί των Φαιάκων, έφτασαν στους εννέα βαθμούς -ξεπερνώντας τον Ολυμπιακό!

Μεχία στο 65′ ( 1-0) και Σιλά στο 79′ (2-0) , έδωσαν το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς

Μετέτρεψαν σπίτι στην Ιπποκράτειο Πολιτεία σε παράνομο κέντρο απεξάρτησης – Πέντε συλλήψεις