Στους "16" Γερμανία και ΗΠΑ

Γερμανία και ΗΠΑ παίρνουν την πρόκριση για τους “16”, ως πρώτη και δεύτερη αντίστοιχα στον έβδομο όμιλο. ΗΠΑ-Γερμανία 0-1 Η…

mundial 2

ΗΠΑ-Γερμανία 0-1

Η Γερμανία έκανε μία εύκολη νίκη, χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα από τους Αμερικανούς και έτσι διατηρεί την πρώτη θέση στον όμιλο. Το γκολ του αγώνα πέτυχε ο Μίλερ στο 55ο λεπτό.

Πορτογαλία-Γκάνα 2-1

Η Πορτογαλία κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Γκάνα και αποχαιρετά τη διοργάνωση από την τρίτη θέση.

Άτυχη στιγμή για τη Γκάνα ήταν το αυτογκόλ του Μπόι με το οποίο άνοιξε το σκορ στο 31’.

Ο Γκιάν, έφερε το παιχνίδι στα «ίσα» στο 57ο λεπτό, σκοράροντας με καταπληκτική κεφαλιά, ενώ ο Ρονάλντο έκανε το 2-1 για τους Πορτογάλους στο 80’, σκοράροντας το πρώτο τέρμα στο μουντιάλ.

Τρόμος στη Νέα Υόρκη: Αεροσκάφος έπεσε σε παραλία ενώ προσπαθούσε να κάνει αναγκαστική προσγείωση- Καρφώθηκε με τη μύτη (video)