Στάση στη Λειβαδιά για τον Ολυμπιακό

Δεν έγινε η στέψη του Ολυμπιακού στην Βοιωτία. Οι ερυθρόλευκοι «κόλλησαν» στο 1-1 με τον Λεβαδειακό.

58ea7b571dc52414788b4664

Μοιρασμένο σε γενικές γραμμές το πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να αιφνιδιάζουν τους Πειραιώτες. Στο 43ο λεπτό ο Βασιλείου εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των Μάρτιντς και Νικολάου και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Καπίνο.

Απόλυτο αφεντικό ήταν στο γήπεδο η ομάδα του Τάκη Λεμονή στο δεύτερο ημίχρονο. Οι ερυθρόλευκοι έχασαν πολλές ευκαιρίες και τελικά βρήκαν στο φινάλε την λύση με τον Όσκαρ Καρντόσο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με σουτ από κοντινή απόσταση στο 89ο λεπτό.

Λεβαδειακός (Δημήτρης Φαράντος): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Βούρος (65’ Μεντί), Μιλιάζες, Νιάσε, Καραχάλιος, Τόνι Σίλβα, Καραμπουέ, Σουμπίνιο, Βασιλείου

Ολυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Καπίνο, Παρέδες, Νικολάου, Ρέτσος, Σισοκό, Μπουχαλάκης, Μάρτιντς, Σεμπά, Ελιουνούσι (54’ Καμπιάσο), Τσόρι (54’ Μάριν), Ανσαριφάρντ (46’ Καρντόσο)

Μετέτρεψαν σπίτι στην Ιπποκράτειο Πολιτεία σε παράνομο κέντρο απεξάρτησης – Πέντε συλλήψεις