Απίστευτο αυτοκαλάθι και δώρο η πρόκριση στον Άρη! (ΒΙΝΤΕΟ)

Αυτό που έκανε ο Μάρσαλ της Κηφισιάς σπάνια το βλέπει κανείς. Ο μπασκετμπολίστας έκανε δώρο την πρόκριση στον Άρη βάζοντας την μπάλα στο καλάθι της ομάδας του.

571bbc081dc5248b188b4630

Το δεύτερο παιχνίδι της σειράς για τα πλέι όφ του πρωταθλήματος μπάσκετ έφτανε στο τέλος του και η Κηφισιά ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει την νίκη επί του Άρη. Το σκορ ήταν στο 92-95 στο τέλος της πρώτης παράτασης και ο ΜακΝιλ του Άρη εκτελούσε δύο ελεύθερες βολές.

Ευστοχώντας στην πρώτη έκανε το 93-95 ενώ αστόχησε στη δεύτερη. Εκεί ο Στίνγκερς της Κηφισιάς πήρε το ριμπάουντ και πάσαρε στον Μάρσαλ για να περάσουν τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα και να πάρει την νίκη η ομάδα του. Ο Μάρσαλ όμως πιθανότατα πιστεύοντας ότι το ματς τελείωσε έβαλε τη μπάλα στο καλάθι της ομάδας του και ισοφάρισε το σκορ!

Έτσι το παιχνίδι πήγε σε δεύτερη παράταση όπου ο Άρης επικράτησε εύκολα και προκρίθηκε στην επόμενη φάση.