Βαριά ήττα για την Εθνική με 3-0 από την Κολομβία

Με δύο γκολ στις αρχές των ημιχρόνων η Εθνική Ελλάδας γνώρισε την ήττα με 3-0 από την Κολομβία στην πρεμιέρα…

99232f50af188aa3572f721f03c1a9c1

Με δύο γκολ στις αρχές των ημιχρόνων η Εθνική Ελλάδας γνώρισε την ήττα με 3-0 από την Κολομβία στην πρεμιέρα της στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Βραζιλίας.

Το ματς άρχισε με τον χειρότερο τρόπο για την Ελλάδα που βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με το γκολ του Αρμέρο. Αν και η Εθνική ανέβηκε με την πάροδο του χρόνου και έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τον Κονέ, δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.

Αντίθετα, στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου δέχθηκε και δεύτερο γκολ (58′ από τον Γκουτιέρες) και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο. Βέβαια, θα μπορούσαμε να μπούμε ξανά στο παιχνίδι αν λίγο μετά η κεφαλιά του Γκέκα σε κενό τέρμα δεν έβρισκε το οριζόντιο δοκάρι.

Τα λεπτά κύλησαν και παρά την κατοχή της ελληνικής ομάδα δεν πετύχαμε κάτι καλύτερο. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις το σκορ έγινε πιο βαρύ με τον Ροντρίγκες να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

«Μας ψεκάζουν με κουρκουμά» – Οι επικές αντιδράσεις στα social media μετά την επέλαση της αφρικανικής σκόνης

Σκόνη 1

Για την πρωτοφανή σκόνη που είδαμε στη χώρα μας πήραν θέση οι χρήστες του Twitter

Κωνσταντοπούλου: Αυτοί είναι οι 33 υποψήφιοι για τις Ευρωεκλογές – Μέσα Στόκας και Σαββιδάκης (photos)