Newsroom

Newsroom

Θρίαμβος του ΠΑΟΚ επί του Ολυμπιακού στην Τούμπα

Ο "δικέφαλος του Βορρά" χρειάστηκε μόλις 8 λεπτά στο β' ημίχρονο για να πάρει τη μεγάλη νίκη στο ντέρμπι της αγωνιστικής και να υποχρεώσει τους ερυθρόλευκους στην τρίτη σερί τους ήττα.

58bc689b1dc524ed248b4584

Με τέρματα των Σάκχοφ (53΄) και Πρίγιοβιτς (60΄) ο «δικέφαλος του Βορρά» επιβλήθηκε με 2-0 των «ερυθρόλευκων» στην Τούμπα στο μεγάλο ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής της Super League.

Ο «δικέφαλος» πήρε… αμπάριζα τον Ολυμπιακό στο β’ μέρος και επικρατώντας 2-0 (είχε και δοκάρι), τον υποχρέωσε σε 3η σερί ήττα στο πρωτάθλημα μετά το 1995-96!

Στέφανος Κασσελάκης: «Αλέξη, έλα πάνω» – Η στιγμή που ο Τσίπρας ανεβαίνει στο βήμα (video)