Νέο κάζο για την ΑΕΚ

Κατώτερη των περιστάσεων για μια ακόμη φορά η Ένωση ηττήθηκε από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο με 3-2 στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League.

587fa5311dc524d92e8b45ee

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερναν να προηγηθούν με πέναλτι του Μαρκόφσκι στο 12ο λεπτό, μετά από ανατροπή του Μάρκος Πάουλο από τον Μπάρκα.

Η κιτρινόμαυροι ισοφάρισαν στο 22’ με κεφαλιά του Αλμέιδα και κατάφερναν να προηγηθούν ένδεκα λεπτά αργότερα με ωραίο συρτό σουτ του Γαλανόπουλου.

Η ομάδα του Αγρινίου έφερε εκ νέου το παιχνίδι στα ίσια στο 55’ όταν ο Μάκος νίκησε τον Μπάρκα με κοντινό πλασέ εκμεταλλευόμενος την αναμπουμπούλα στην άμυνα της Ένωσης μετά από εκτέλεση φάουλ.

Τελικά ο Παναιτωλικός πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης επτά λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90’ όταν μετά από βαθιά μπαλιά του Ρότσα ο Μπάρκας έκανε λανθασμένη εκτίμηση και ο Μάκος πλάσαρε από κοντά στην κενή εστία.

Μετά την ήττα της η ΑΕΚ έμεινε στις 22 βαθμούς παραμένοντας στην 6η θέση μ’ ένα βαθμό περισσότερο από τον Πλατανιά που παίζει αύριο στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό.

Ο Παναιτωλικός αντιθέτως αναρριχήθηκε στη 10η θέση με 19 πόντους, έναν παραπάνω από τον Αστέρα Τρίπολης που υποδέχεται αυτή την ώρα τον Ολυμπιακό στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

ΣΥΡΙΖΑ: θερμό χειροκρότημα κατά την είσοδο του Αλέξη Τσίπρα στην παρουσίαση του Ευρωψηφοδελτίου

ΤΣΙΠΡΑΣ ΕΥΡΩ

Ο πρώην πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας έδωσε το παρών στην παρουσίαση του ευρωψηφοδελτίου του ΣΥΡΙΖΑ το…

Συγκλονιστική Αριστοτέλους: Νίκησε τον καρκίνο μέσα σε 6 μήνες η Κύπρια αθλήτρια – «Ευτυχώς που διάλεξε εμένα» (Εικόνες)

03ca3a5a764245028e814d8eaaf30441 1

Αυτή είναι η ιστορία της 32χρονης αθλήτριας του άλματος επί κοντώ.