Ματς… ροκ στην Ν. Σμύρνη

Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού στην έδρα του Πανιωνίου με σκορ 4-3 , σε ένα ματς που έσπασαν... καρδιές!

59e2677f1dc52436098b4567

Σε ένα παιχνίδι που είχε άρωμα….Αγγλίας, ο Ολυμπιακός αν και είχε προηγηθεί με 1-3 του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη, τελικά επικράτησε στο τέλος με 4-3 καθώς οι «κυανέρυθροι», έκαναν την ανατροπή 7 λεπτά πριν το τέλος ισοφαρίζοντας σε 3-3 . Οι «ερυθρόλευκοι»,  με αμφισβητούμενο πέναλτι του Φορτούνη (87′), πήραν ένα μεγάλο «τρίποντο», πρώτο από τις 26 Αυγούστου στο πρωτάθλημα!

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «ερυθρόλευκους» ήταν ο Καρίμ Ανσαριφάρντ, με δύο γκολ (37΄, 45΄) κόντρα στην παλιά ομάδα του, ενώ το πρώτο σημείωσε ο Σισέ (19΄) και το τελευταίο ο Φορτούνης,το οποίο θα συζητηθεί. Ο Σπιριντόνοβιτς μόλις στο 3ο λεπτό, ο Μασούντ με πέναλτι στο 82΄ και ο Ντουρμισάι στο 84΄ τα γκολ των γηπεδούχων.

Στέφανος Κασσελάκης: «Αλέξη, έλα πάνω» – Η στιγμή που ο Τσίπρας ανεβαίνει στο βήμα (video)