Μαγική βραδιά στο Champions League: 14 γκολ σε 2 ματς (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια ακόμη μαγικά βραδιά για το Champions League. Στα δυο ματς της χθεσινής βραδιάς μπήκαν συνολικά 14 γκολ! Από αυτά ξεχώρισαν οι γκολάρες του Σαούλ της Ατλέντικο Μαδρίτης και του Φαλκάο της Μονακό.

58ad64d01dc52452538b4a43

Σε ένα τρομερό ματς με ρυθμό και πολύ πάθος και ένταση, η Ατλέντικο Μαδρίτης του Σιμεόνε κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τη Γερμανία κόντρα στην Μπάγερν Λεβερκούζεν.

Το σκορ άνοιξε για την Ατλέντικο ο Σαούλ με ένα φανταστικό πλασέ που πραγματικά δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Λένο.

Οι Γερμανοί έχασαν ευκαιρίες αλλά δέχτηκαν και δεύτερο τέρμα. Σκόρερ αυτή τη φορά ο συνήθης ύποπτος, Γκριεζμάν μετά από εξαιρετική ενέργεια του Γκαμέιρο ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε από το σημείο του πέναλτι.

Νωρίτερα, η Λεβερκούζεν είχε μειώσει με τον Μπελαράμπι. Οι “ασπιρίνες” έκαναν το 2-3 στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Τόρες να γράφει το τελικό 2-4 με κεφαλιά.

Μεγάλη απουσία για τους Γερμανούς φυσικά, ο Τούρκος μέσοεπιθετικός Χακάν Καλχάνογλου.

Ο ταλαντούχος 23χρονος με το “φονικό” φάουλ είναι τιμωρημένος

από τη FIFA

από τις 2 Φεβρουαρίου με τέσσερις μήνες αποκλεισμό για σπάσιμο παλαιότερου συμβολαίου του.

Δείτε τις φάσεις και τα γκολ:

Μάντσεστερ Σίτι – Μονακό: 5-3

Σε ένα τρομερό ματς η Σίτι του Γκουαρντιόλα επικράτησε με 5-3 της εξαιρετικής Μονακό.

Το ματς είχε τα πάντα. Από τα γκολ του αγώνα ξεχώρισε η εμπνευσμένη λόμπα του Φαλκάο που έδωσε το προσωρινό προβάδισμα στη Μονακό.

Δείτε τα γκολ:

Στέφανος Κασσελάκης: «Αλέξη, έλα πάνω» – Η στιγμή που ο Τσίπρας ανεβαίνει στο βήμα (video)