Εύκολο απόγευμα για τον ΠΑΟΚ

Χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα, οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν 3-0 του Απόλλωνα και πέτυχαν την ένατη νίκη τους σε ισάριθμα εντός έδρας ματς, προσπερνώντας στην βαθμολογία την ΑΕΚ!

5a64b0a61dc52472218b4567

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλο της και πήρε τα νίκη με τα γκολ των Μακ (27′), Κονέ (45’+-αυτογκόλ) και Πρίγιοβιτς (90’+). Να σημειωθεί πως ο Απόλλωνας αγωνίστηκε στα τελευταία λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ναδάλες, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στο 84ο λεπτό.

Από την άλλη πλευρά, απογοητευτική εμφάνιση από την Ελαφρά Ταξιαρχία που ήταν τελείως ακίνδυνη στο πρώτο μέρος, με τους παίκτες της να μην μπορούν να αλλάξουν δεύτερη πάσα! Πίεσαν στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι που είχαν και δοκάρι με τον Ναδάλες αλλά από εκεί και πέρα… εξαφανίστηκαν ξανά από το γήπεδο.

Iνδονησία: Ξύπνησε το ηφαίστειο στο «Δαχτυλίδι της Φωτιάς» – Συναγερμός για τσουνάμι (video)