Newsroom

Newsroom

Europa League: Πρόωρος αποκλεισμός για ΠΑΟΚ στη Τούμπα

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται ουσιαστικά εκτός Europa League, μετά την βαριά ήττα με 3-0 από τη Σάλκε στη Τούμπα, στην φάση των «32» της διοργάνωσης και ελπίζει σε ένα θαύμα στη ρεβάνς της ερχόμενης Τετάρτης (22/03) στο Γκελζενκίρχεν. Εκεί χρειάζεται τέσσερα γκολ για να προκριθεί ή, τουλάχιστον τρία και να μη δεχτεί κανένα για να στείλει το ματς στην παράταση.

58a624d81dc5244f7a8b4a46

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε καλά το ματς, είχε δοκάρι στο 6΄ με τον Μάτος και απείλησε στη συνέχεια με Μυστακίδης και Λέοβατς.

Ωστόσο, στο 27΄ από «στημένη» φάση ο Νάλντο έπιασε την κεφαλιά απόκρουσε προσωρινά ο Γλύκος και από κοντά ο Μπουργκστάλερ έκανε το 1-0.

Το γκολ επηρέασε πολύ την ελληνική ομάδα, η οποία «κατέρρευσε» στο δεύτερο ημίχρονο. Στο τελευταίο 10λεπτο, δέχτηκε δύο γκολ, αρχικά από τον Μάιερ στο 82΄ και στο 89΄ από τον Χούντελααρ.

Xριστίνα Σούζη: «Πολικός αεροχείμμαρος γιοκ! Πολικές θερμοκρασίες γιοκ!» – H πρόγνωση της για τις επόμενες μέρες (video)