Δείτε τα γκολ του Σούπερ Καπ ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Γιουνάιτεντ (ΒΙΝΤΕΟ)

Στα χέρια της ομάδας του Ζινεντίν Ζιντάν κατέληξε το φετινό Σούπερ Καπ καθώς η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-1.

598ad84f1dc524fc578b46ba

Η «βασίλισσα» σκόραρε δυο φορές και είχε και δυο δοκάρια.

Ειδικότερα, ο Κασεμίρο, έγραψε το 1-0 στο 24ο λεπτό από οριακή θέση οφσάιντ για να κάνει το 2-0 στο 52΄ με ωραίο γκολ ο Ίσκο. Εννέα λεπτά μετά οι πρωταθλητές Ισπανίας «άγγιξαν» το 3-0, αλλά το σουτ του Μπέιλ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Η Γιουνάιτεντ κατάφερε να μειώσει σε 1-2 με τον Λουκάκου και να δώσει ξανά ενδιαφέρον στον αγώνα. Ο Ράσφορντ μετά από εξαιρετική πάσα του Μχιταριάν, νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον Νάβας, και έως το τέλος το σκορ δεν άλλαξε παρά την πίεση της Γιουνάιτεντ.

Στέφανος Κασσελάκης: «Αλέξη, έλα πάνω» – Η στιγμή που ο Τσίπρας ανεβαίνει στο βήμα (video)