Champions League: Ήττα με "ψηλά το κεφάλι" για Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός άντε για 69 λεπτά στο Allianz Stadium του Τορίνο κόντρα στη Γιουβέντους, αλλά η τύχη δεν ήταν με το μέρος του, με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 0-2.

59cc100d1dc52479388b45cd

«Χρυσή» αλλαγή για τους γηπεδούχους ο Γκονζάλο Ιγκουαΐν, ο οποίος έκανε τη διαφορά.

Ο Αργεντινός με το που μπήκε στο ματς, ανέβασε επίπεδο τους «μπιανκονέρι» και καθόρισε το ματς, υποχρεώνοντας τον Ολυμπιακό στη δεύτερη συνεχόμενη ήττα του, στο Champions League, αφήνοντας την ομάδα του Τάκη Λεμονή μόνο με τις καλές εντυπώσεις και τα θετικά συμπεράσματα.

Μόλις 9 λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, ο 29χρονος κατάφερε να ανοίξει το σκορ, μετά από ενέργεια του Άλεξ Σάντρο από τα αριστερά (ευθύνη φέρει ο Σεμπά που είχε χάσει τον παίκτη του) ενώ στο 80’ από τα δικά του πόδια ξεκίνησε η φάση στην οποία χρίστηκε σκόρερ ο Μάντζουκιτς που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Πειραιώτες ήταν φανερά πιο βελτιωμένοι σε σχέση με την 1η αγωνιστική κόντρα στη Σπόρτινγκ και καλύτερα στημένοι στον αγωνιστικό χώρο, ενώ όσο το ματς ήταν στο 0-0 είχαν δύο καλές στιγμές να ανοίξουν το σκορ.

Η ομάδα του Τάκη Λεμονή παρουσιάστηκε ανταγωνιστική, με τον έμπειρο τεχνικό να βγάζει θετικά συμπεράσματα εν όψει της πολύ δύσκολης συνέχειας σε πρωτάθλημα και Champions League.

Ο καιρός το Πάσχα: Άνοιξη στα νησιά, Φθινόπωρο στα βόρεια ορεινά – Πώς θα κυλήσει η Μεγάλη Εβδομάδα (Βίντεο/ Χάρτες)