Australian Open:Το σήκωσε η Βοζνιάκι!

Τον πρώτο τίτλο της καριέρας της σε τουρνουά Grand Slam πανηγυρίζει η τενίστρια από τη Δανία , η οποία κατέκτησε το τρόπαιο στο Όπεν Αυστραλίας, το οποίο είναι το πρώτο από τα τέσσερα Grand Slam της χρονιάς.

5a6c6a8f1dc524ed508b4637

Η Καρολίνα Βοζνιάκ αντιμετώπισε στον τελικό τη Ρουμάνα Σιμόνα Χάλεπ και πήρε το πρώτο σετ με 7-6 (7-2 στο τάι-μπρέικ). Η Χάλεπ πήρε το δεύτερο σετ με 6-3 και ισοφάρισε, με αποτέλεσμα ο τίτλος να κριθεί στο τρίτο. Ο αγώνας διήρκεσε 2 ώρες και 49 λεπτά και τελικώς η 27χρονη Βοζνιάκι επικράτησε με 6-4 και κατέκτησε το τρόπαιο.

Μητσοτάκης: Σε πανικό στη Βουλή – Αντί για απαντήσεις, επίθεση και «δεν ντρέπεστε» στην αντιπολίτευση (video)