"Άσφαιρες" έμειναν, Ξάνθη και Λαμία

Στην παρθενική της συμμετοχή στη μεγάλη κατηγορία η Λαμία πήρε τον πρώτο της βαθμό στα Πηγάδια, μετά το 0-0 κόντρα στην Ξάνθη.

599919ff1dc524207d8b458d

Ξάνθη και Λαμία «κόλλησαν» στα Πηγάδια στο στείρο …0-0 στο ξεκίνημα του νέου πρωταθλήματος της Super League. Οι «νεοφώτιστοι» ήταν πιο ανταγωνιστικοί και έχασαν κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος για να φύγουν με το «διπλό».

Οι Ακρίτες από την άλλη είχαν τρομερά προβλήματα στην τελική προσπάθεια ενώ δύσκολα δημιουργούσαν ευκαιρία προς την αντίπαλη εστία. Στο δεύτερο ημίχρονο και για περίπου πέντε λεπτά, το ματς διεκόπη λόγω προβλήματος στον φωτισμό του γηπέδου των Πηγαδίων.

Η Αλεξία Μπακογιάννη υπέβαλλε μήνυση στον Στέφανο Χίο– Καταγγέλλει φραστική επίθεση