Νίκη του ΠΑΟΚ στο ντέρμπι με τον Ηρακλή

Βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος αλλά και βήμα για την επιστροφή του Κάτσε στην ενεργό δράση, έκανε…

paok 5

Βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος αλλά και βήμα για την επιστροφή του Κάτσε στην ενεργό δράση, έκανε ο ΠΑΟΚ μέσα στο Καυτανζόγλειο εναντίον του Ηρακλή. Η ομάδα του Δικεφάλου πέτυχε μια αγχώδη νίκη με 0-1, απέναντι σε έναν Ηρακλή που με βάση τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δικαιούταν να πετύχει ένα γκολ.

Ο Κάτσε αγωνίστηκε για πρώτη φορά ως αλλαγή στο παιχνίδι του Καυτανζογλείου, μετά το πέριστατικό με την φανέλα του UCK. Συγκεκριμένα, είχε να αγωνιστεί με τον ΠΑΟΚ από το εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Πανιώνιο.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ηρακλής ήταν καλύτερος, ενώ αμυντικά ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε σημαντικά προβλήματα με τους επιθετικούς των γηπεδούχων οπου στο 9’ με διπλή ευκαιρία του Ζάχορα και στο 16’ με τον Ονουάτσι, θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει. Ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι στο 23’ με τον Γεωργιάδη.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν κάπως το παιχνίδι και στο 58’ ο Αθανασιάδης με προβολή έκανε το ο-1. Ο Ηρακλής έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 62’ με τον Τάι.

Ηρακλής: Κηπουρός, Λίμα, Σαββίδης, Μπουκουβάλας, Κοντοδήμος, Μπάμπα, Τάι, πουρτουλίδης (70’ Γιάρολιμ), Τσιλιανίδης (77’ Σιατραβάνης), Ονουάτσι, Ζάχορα (68’ Ματσούκας).
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Τζαβέλλας, Τζιόλης (76’ Κάτσε), Γεωργιάδης, Λούκας (71’ Ολίσε), Λίνο, Λάζαρ (46’ Μαντούρο), Κατσουράνης, Αθανασιάδης, Νίνης.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με απ ευθείας κόκκινη κάρτα ο Σαββίδης για σκληρό φάουλ στον Αθανασιάδη.

Αυτό είναι το «μεταγραφικό μπάμ» απο τον Ανδρουλάκη για τις ευρωεκλογές: Ο παπα-Μιχάλης από τον «Σασμό» υποψήφιος με το ΠΑΣΟΚ

papa mixalis sasmos

Μια «μεταγραφή» από την υποκριτική στην πολιτική που θα συζητηθεί έκανε ο Νίκος Ανδρουλάκης

ΣΥΡΙΖΑ: θερμό χειροκρότημα κατά την είσοδο του Αλέξη Τσίπρα στην παρουσίαση του Ευρωψηφοδελτίου

ΤΣΙΠΡΑΣ ΕΥΡΩ

Ο πρώην πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας έδωσε το παρών στην παρουσίαση του ευρωψηφοδελτίου του ΣΥΡΙΖΑ το…

Συγκλονιστική Αριστοτέλους: Νίκησε τον καρκίνο μέσα σε 6 μήνες η Κύπρια αθλήτρια – «Ευτυχώς που διάλεξε εμένα» (Εικόνες)

03ca3a5a764245028e814d8eaaf30441 1

Αυτή είναι η ιστορία της 32χρονης αθλήτριας του άλματος επί κοντώ.